Playa Parada, Španielsko, Španielsko pevnina, Costa del Azahar, 29.9.2018, Polpenzia

Španielsko

Playa Parada     Apartmány

Španielsko » Španielsko pevnina » Costa del Azahar
29.9. - 6.10.2018
8 dní
Polpenzia
vlastná
196 €
Ďalšie termíny
číslo termínu 59811707
Názov zájazdu podľa organizátora: Apt. dům Playa Parada - polopenze
Kategória hotela: ***
Počet izieb
2 až 3
Počet lôžok na izbe
4 až 6
Poloha
Oropesa, pláž / piesočná La Concha - 150 m, pláž Morro de Gos - 500 m, Oropesa / centrum - 100 m
Vybavenosť a služby
možnosť parkovacieho miesta v okolí*

* služby za príplatok
Stravovanie
raňajky - formou medzinárodného bufetu vrátane nápojov
, večera - formou medzinárodného bufetu, 1 nápoj v cene, ostatné za poplatok
, poznámka - stravovanie je podávané v reštaurácii hotela Ancla, ktorý je vzdialený 70 m
Popis apartmánov
bilo 4 - 1 spálňa s manželskou posteľou alebo 2 samostatnými łóżkami, obývacia izba s čiastočne oddeleným kuchynským kútom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby, sociálne zariadenie s vaňou alebo sprchou, balkón
, trilo 6 - 2 spálne s 2 samostatnými lôžkami, obývacia izba s čiastočne oddeleným kuchynským kútom a rozkladacím gaučom pre 2 osoby, sociálne zariadenie s vaňou alebo sprchou, balkón
Vybavenosť apartmánov
klimatizácia*, TV, wi-fi pripojenie k internetu*, chladnička, práčka

* služby za príplatok
Upozornenie
fakultatívne príplatky:
klimatizácia: 1€ / 1,5 hod.
Poloha
Vzdálenosti: 150 m
V základnej cene za osobu je zahrnuté
, rozšírená polpenzia, všetky spotreby, postelné prádlo, záverečné upratovanie, delegát
Príplatky
kúpelňové prádlo - 3,5 € / os., detská postielka - zadarmo (je potrebné vopred overiť v CK), pobyt so psom - 50 € / pobyt (je potrebné vopred overiť v CK), parkovacie miesto - 6 € / deň, rozšírená plná penzia - 45 € / os. / týždeň, WiFi pripojenie - 1,5 € / os.
Popisky

Oropesa del Mar je typické malé středomořské městečko ležící na pobřeží Costa del Azahar ve valencijské oblasti v provincii Castellón 275 km jižně od Barcelony a 90 km severně od Valencie, v kraji nazývaném též Levante. Poloha městečka zaručuje turistům výborné klimatické podmínky, ideální pro strávení skvělé dovolené. Podnebí zde má již subtropický ráz. Městečko se svými malebnými zákoutími a rozsáhlými písčitými plážemi s pozvolným přístupem do vody si Vás určitě získá, jako desetitisíce každoročních turistů před Vámi. Oropesa del Mar nabízí nejen čisté a průzračné moře, pláže s jemným pískem, ale i skály a zálivy, ke kterým se svažují husté borovicové lesy. Samotné městečko dává turistům na výběr hned dvě krásné pláže, ideální jak pro malé děti, tak i pro provozování vodních sportů a her: uzavřenou "La Concha" (Mušle) a otevřenější "Morro de Gos" (Psí tlama).

Zcela jistě Vás zaujme lokální unikátní gastronomie, v níž se spojují dary moře s neméně proslulými plody místních rozsáhlých sadů a zahrad. Mezi mnoha pokrmy typickými pro tuto oblast zmiňme vynikající rýžovou paellu. Z ovoce, kterého je zde hojnost a mnoho druhů, jmenujme na prvním místě proslulé pomeranče, vždyť ne náhodou znamená název Costa del Azahar „pobřeží pomerančovníkového květu“.

Neméně pozoruhodná je však i historie památek v malebném jádru starého města. Stopy lidské činnosti zde pocházejí již z období paleolitu, z doby Iberů a Římanů. V roce 1233 dobyl oropeský hrad král Jaime I. Jeden z jeho nástupců, Pedro I. z Antequery, dal postavit na pobřeží proti četným útokům berberských pirátů obrannou Královskou věž - Torre del Rey, kterou později přebudoval Filip XI., a která je dnes dominantou města a jedinečnou památkou vojenské architektury ze 17. století. Ve staré části můžeme pozorovat středověký půdorys města, s úzkými a strmými uličkami. V nejvyšší části jsou zbytky hradeb a ruiny hradu, který kdysi obsadil El Cid. Ve farním kostele zasvěceném místní patronce Virgen de la Paciencia (Panně Marii Trpělivé), jsou uchovány ukázky kachlíkové výzdoby z Alcory z 18. století.

Pro Oropesu jsou charakteristické společně sdílené oslavy, pořádané na počest svátků jejích patronů: soutěže, průvody a procesí, různá vystoupení apod. K dalším jednoznačným kladům Oropesy lze připočíst živý sportovní přístav a celou řadu sportovních aktivit a událostí. Při pobytu v tomto krásném přímořském letovisku se rovněž nelze nesetkat s bohatou nabídkou teras, hospůdek, barů, restaurací, diskoték a celkově velmi čilého nočního života nabízejícího dokonalé rozptýlení. Oropesa del Mar má moderní a kompletní turistickou infrastrukturu, která je připravena vyhovět všem požadavkům návštěvníků.

Můžete si zde užívat slunce na příjemných, teplých plážích a věnovat se sportovnímu rybolovu na jižních útesech, objevovat ve starém městě kouzelné kouty se středověkým půvabem, chodit po cestičkách pod horami a těšit se z výhledu na rozlehlé pomerančové sady ohraničné horami a mořem, či si lze zajít k majáku, cítit vánek a kochat se nádhernými pohledy na Středozemní moře.

Komu by nestačila samotná Oropesa, může si dopřát četné výlety. Ve vzdálenosti 25 kilometrů směrem do vnitrozemí leží vesnice Vilafamés s hradem a malebným historickým jádrem se specifickým kouzlem. V Cabanes (10 km od Oropesy) si můžete prohlédnout římský oblouk, hrad Miravet s jeho studánkou přírodní vody a poustevnu Les Santes. V Castellónu (22 km) navštivte věž Fadrí, Planetárium nebo park Ribalta.

Zkrátka a dobře: na jednu dovolenou toho Oropesa s okolím nabízí více než dost a dovolujeme si předem vyloučit možnost, že by snad mohla někoho z Vás tato destinace zklamat či nudit.

Vzdialenosti z ČR
Oropesa - Praha: 2000 km, Oropesa - Brno 2200 km
* služby za příplatek
Výhody a nevýhody
kvalitné apartmány žiadaných typológii v pohodlnej vzdialenosti len pár krokov od pláže, ubytovanie v relatívne pokojnej časti mesta a súčasne neďaleko od centra, možnosť objednať ubytovanie aj samostatne bez stravy

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Nahrávám...