Omán - tajomný Salalah, Omán, 28.12.2018, Polpenzia

Omán

Omán - tajomný Salalah    

Omán
28.12. - 6.1.2019
10 dní
Polpenzia
letecky
2 032,16 €
Ďalšie termíny
číslo termínu 66101413
Popis

Salalah, miesto doposiaľ nepoškvrnené cestovným ruchom, miesto s nádhernými plážami, čistým morom, bohatou a bujnou vegetáciou, tajomnou púšťou a tradičným ománskym životom. Objavíme históriu pestovania kadidlovníkov a vydáme sa po stopách obchodníkov so vzácnym kadidlom.

Úvod

9-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

5* hotel

Stravovanie

polpenzia, all inclusive počas pobytových dní

Doprava

letecká

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 5* hoteli s polpenziou, all inclusive počas pobytových dní. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné pre vodičov a miestnych sprievodcov. Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 520 EUR.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 300 EUR. Silvestrovská večera 170 EUR. Vstupné vízum do Ománu cca 20 OMR (platí sa na mieste po prílete).

1. deň

Odlet z Bratislavy do Ománu. Prílet do Salalah. Transfer do hotela, oddych po ceste.

2. deň

Deň voľna na pláži.

3. deň

Dopoludnia voľný program, kúpanie. Popoludní sa vydáme objavovať mesto Salalah a jeho zaujímavostí. Navštívime Múzeum kadidla, kde sa dozvieme všetko o známej kadidlovej ceste, pozrieme si zaujímavé fotografie mapujúce pôvodný život v Ománe, expozície zbraní a keramiky, dobové odevy, šperky ako i modely plachetníc. Následne sa presunieme k ovocným plantážam, kde sa pestujú okrem rôznych druhov ovocia i kokosové palmy. Urobíme si fotozastávku pri mešite Sultána Qaboosa v Haffah. Pri západe slnka si pozrieme sultánsky palác Al Husn (zvonku) a vrhneme sa do víru tradičného ománskeho trhu v Haffah, ktorý dýcha typickou atmosférou.

4. deň

Cesta nás zavedie do rybárskej dedinky Taqah, ktorá sa preslávila distribúciou sušených sardiniek. Navštívime hrad z 19. storočia, v minulosti slúžil ako súkromná rezidencia guvernéra. Presunieme sa do starého mesta Sumharam, momentálne slúži ako archologický park. V minulosti bolo mesto dôležitou zastávkou na obchodných cestách. Cesta nás povedie do starého hlavného mesta regiónu Dhofar – mesta Mirbat, ktoré bolo východiskovým bodom kadidlovej cesty. Prejdeme sa starými uličkami s tradičnými domami z ílu. Navštívime hrobku islamského učenca Mohameda Bin Aliho. Cesta bude pokračovať k pohoriu Qara, kde určite stretneme zopár divých ťáv. Ocitneme sa až na západnej hranici Ománu, kde rastú kadidlovníky  a žije tu populácia ománskych plameniakov.

5. deň

Byť v Ománe a nenavštíviť Rub Al Khali, oblasť nazývanú aj „pustinou“ by bolo hriechom. Vyberieme sa cez pohorie Qara do púšte Al Nejd, kde navštívime stratené mesto Ubar (UNESCO), tzv. pieskovú Atlantídu. Mesto bolo archeologicky objavené až v roku 1992 a podľa povesti sa jednalo o kedysi rozkvitajúce mesto, ktoré boh zničil, pretože sa jeho obyvatelia zriekli viery a dostali sa na rázcestie. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v oblasti Wadi Dawka – park kadidlovníkov. Jeho návšteva nás prenesie do histórie pestovania tejto dreviny.

6. deň

6. - 7. deň Pobyt na nádhernej pieskovej pláži v Salalah.

8. deň

Posledný deň transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.