Mestá pod Pyrenejami, Španielsko, 22.8.2018, Raňajky

Španielsko

Mestá pod Pyrenejami    

Španielsko
22.8. - 29.8.2018
8 dní
Raňajky
letecky
1 287 €
Ďalšie termíny
číslo termínu 59896000
Úvod

8-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7x v hoteli 3*

Stravovanie

7x raňajky

Doprava

Letecká, autokarová počas pobytu.

Cena zahŕňa

leteckú dopravu Viedeň - Barcelona - Viedeň, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, autokarovú dopravu podľa programu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, ochutnávku vína a čokolády, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 148 EUR, za vstup do Sagrady Familie 17 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu).

Upozornenie

Zmena programu, odletových miest a letových časov vyhradená.

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Barcelony, Prehliadka mesta: najživšia promenáda mesta – La Rambla, Plaça Portal de la Pau  vyhliadková veža Krištofa Kolumba. Pozrieme si pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: elegantný bulvár Passeig de Grácia s významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló - rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona, či Casa Milá, prezývaná La Pedrera a nakoniec Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony.. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky, odchod do Francúzska. Prvou zastávkou bude mesto Perpignan, pre ktoré sú typické domy s červenými strechami. Presun do mesta Narbonne s veľkolepou gotickou katedrálou. Neďaleko mesta sa nachádza opátstvo Sainte Marie Fontfroide , založené v 11. stor. Po prehliadke unikátneho kláštorného komplexu pokračovanie do stredovekého mesta Carcassonne,  ako vystrihnutého z rozprávky, s neporušeným opevnením s cimburím a 54 obrannými vežami. Po prehliadke hradu Chateau Comtal presun do Toulouse. Ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách prehliadka mesta Toulouse, známeho ako „ružové mesto“ pre ružový odtieň mestských budov. Uvidíme  nádhernú ružovú baziliku z 11. storočia, Basilique Saint Sernin, renesančný palác Hôtel d’Assézat,  či Canal du Midi – plavebný kanál a technickú pamiatku (UNESCO). Presun do Lúrd, svetoznámeho  pútnického miesta s očarujúcimi pamiatkami a nádhernými výhľadmi na vrcholky Pyrenejí. Návšteva Jaskyne zjavenia a odchod do mesta Bayonne – sídla výrobcov čokolád. Návšteva čokoládového ateléru s ochutnávkou. Ubytovanie.

4. deň

Raňajky, odchod do elegantného prímorského mesta Biarritz na pobreží Atlantického oceánu s krásnou plážou a opuletnými hotelmi. Voľno na kúpanie. Pokračovanie do Španielska, prechod do San Sebastianu – prekrásneho mesta na pobreží Atlantického oceánu s vychýrenou pieskovou plážou La Concha, lemovanou pobrežnou promenádou s obchodíkmi, barmi a reštauráciami s rybími špecialitami.  Odchod na ubytovanie.

 

 

5. deň

Raňajky, Prehliadka historického centra, San Sebastianu – Donostie, ktorému dominuje impozantná neogotická katedrála del Buen Pastor. Odchod do Pamplony – typického mestečka  v údolí v  oblasti Navarra. Mesto sa preslávilo festivalom sv. Fermína, v rámci ktorého sa každý rok koná beh býkov úzkymi uličkami historického centra. Prehliadka mesta: katedrála, kostol San Nicolás, pevnosť la Ciudadela, mestské hradby. Odchod na ubytovanie.

6. deň

Raňajky, odchod do Logrone – metropoly vinárskeho kraja La Rioja so širokými modernými bulvármi, ako aj malebnou starou štvrťou s úchvatnou dvojvežovou gotickou katedrálou Santa María de la Redonda, kostolom San Bartolomeo, ktorého fasáda je najlepšou ukážkou gotického sochárstva v oblati La Rioja a kamenným mostom cez rieku Ebro, ktorým musia prejsť pútnici prichádzajúci do mesta. Ochutnávka vína. Presun do Zaragozy, ubytovanie.

7. deň

Raňajky, prehliadka Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Prehliadka mesta: katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica. V popoludňajších hodinách presun do Barcelony, ubytovanie.

 

8. deň

Raňajky, podľa časových možností individuálne voľno, Transfer na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Termin

22.-29.8.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 03:30 hod.

Zraz účastníkov: 10 minút pred odchodom transferového autobusu.

 

Sprievodca

JÚLIA KIŠŠOVÁ (ZÁSTUPCA CK POČAS ZÁJAZDU)

Doprava

Letecká spoločnosť: Eurowings

 

Letové časy:

22.8.2018 EW5920  VIE BCN  06:30  08:50

29.8.2018 EW5923  BCN VIE  20:45  23:15

 

Všetky uvedené časy sú miestne!

 

Registrácia (check-in) sa začína 2 hodiny pred plánovaným odletom a končí 45 minút pred plánovaným odletom. Ak sa na registráciu pred odletom nedostavíte načas, nebude Vám povolený vstup na palubu lietadla a Vaša rezervácia bude zrušená bez nároku na refundáciu.

 

V prípade meškania letov, presmerovania letov alebo podobných situácií, ktoré sa počas leteckej prepravy vyskytnú, je za vzniknutú situáciu zodpovedná letecká spoločnosť a klient je povinný riadiť sa pokynmi letiskového personálu. Prípadné reklamácie alebo nároky na refundáciu je klient povinný si uplatňovať vo svojom mene priamo v leteckej spoločnosti na základe predloženia všetkých dokladov.  

 

Dolezite_upozornenie

Eurowings povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 8 kg, s maximálnymi rozmermi 55x20x40 cm. Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu.

 

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

 

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesi tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

 

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

 

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Podmienky_vstupu_a_viza

Pre občanov Slovenskej republiky je vstup do krajiny možný s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6. 2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom.

 

V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Madride

Embajada de Eslovaquia

Calle Pinar 20

280 06 Madrid

Tel:  0034/ 915/ 903 861, 0034/915/903 867

Tel.: pohotovostná služba 0034 609 002 803

Fax:  0034/ 915/ 903 868

Email: emb.madrid@mzv.sk

www.mzv.sk/madrid

 

Honorárny Konzulát v Barcelone

Consulado Honorario de Eslovaquia

Plaça Urquinaona 6

Torre Urquinaona / planta 19 ( poschodie )

Barcelona

Tel: 0034/93/412 08 92

Email: consulateslovaquiabcn@torredemer.com

 

Ubytovanie_a_stravovanie

22.-23.8.2018 Hotel        Barcelona

23.-24.8.2018 Hotel        Toulouse

24.-25.8.2018 Hotel        Biarritz

25.-26.8.2018 Hotel        San Sebastian

26.-27.8.2018 Hotel        Logrono

27.-28.8.2018 Hotel        Zaragoza

28.-29.8.2018 Hotel        Barcelona

 

Stravovanie: Raňajky

 

Upozornenie: Mesto Barcelona požaduje od klientov platenie tzv. pobytovej taxy (turistickej dane).  Táto taxa musí byť vždy uhradená priamo na mieste (v hoteli) a preto ju nemožno zahrnúť do ceny zájazdu.  Výška pobytovej taxy je 0,75 EUR za dospelú osobu na noc.  Osoby do 16 rokov sú od platenia turistickej taxy oslobodené.

Program_zajazdu

1. deň: Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Barcelony, Prehliadka mesta: najživšia promenáda mesta – La Rambla, Plaça Portal de la Pau  vyhliadková vež Krištofa Kolumba. Pozrieme si pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: elegantný bulvár Passeig de Grácia s významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló - rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná La Pedrera a nakoniec Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony.. Ubytovanie.

 

2. deň: Raňajky, odchod do Francúzska. Prvou zastávkou bude mesto Perpignan, pre ktoré sú typické domy s červenými strechami. Presun do mesta Narbonne s veľkolepou gotickou katedrálou. Neďaleko mesta sa nachádza opátstvo Sainte Marie Fontfroide , založené v 11. stor. Po prehliadke unikátneho kláštorného komplexu pokračovanie do stredovekého mesta Carcassonne, ako vystrihnutého z rozprávky, s neporušeným opevnením s cimburím a 54 obrannými vežami. Po prehliadke hradu Chateau Comtal presun do Toulouse. Ubytovanie.

 

3. deň: Po raňajkách prehliadka mesta Toulouse, známeho ako „ružové mesto“ pre ružový odtieň mestských budov. Uvidíme  nádhernú ružovú baziliku z 11. storočia, Basilique Saint Sernin, renesančný palác Hôtel d’Assézat,  či Canal du Midi – plavebný kanál a technickú pamiatku (UNESCO). Presun do Lúrd, svetoznámeho  pútnického miesta s očarujúcimi pamiatkami, a nádhernými výhľadmi na vrcholky Pyrenejí. Návšteva Jaskyne zjavenia a odchod do mesta Bayonne – sídla výrobcov čokolád. Návšteva čokoládového ateléru s ochutnávkou. Ubytovanie.

 

4. deň Raňajky, odchod do elegantného prímorského mesta Biarritz na pobreží Atlantického oceánu s krásnou plážou a opuletnými hotelmi. Voľno na kúpanie. Pokračovanie do Španielska, prechod do San Sebastianu – prekrásneho mesta na pobreží Atlantického oceánu s vychýrenou pieskovou plážou La Concha, lemovanou pobrežnou promenádou s obchodíkmi, barmi a reštauráciami s rybími špecialitami. Odchod na ubytovanie.

 

5. deň: Raňajky. Prehliadka historického centra San Sebastianu – Donostie, ktorému dominuje impozantná neogotická katedrála del Buen Pastor. Odchod do Pamplony– typického mestečka  v údolí v  oblasti Navarra. Mesto sa preslávilo festivalom sv. Fermína, v rámci ktorého sa každý rok koná beh býkov úzkymi uličkami historického centra. Prehliadka mesta: katedrála, kostol San Nicolás, pevnosť la Ciudadela, mestské hradby). Odchod na ubytovanie.

 

6. deň:  Raňajky, odchod do Logrone – metropoly vinárskeho kraja La Rioja so širokými modernými bulvármi ako aj malebnou starou štvrťou s úchvatnou dvojvežovou gotickou katedrálou Santa María de la Redonda, kostelom San Bartolomeo, ktorého fasáda je najlepšou ukážkou gotického sochárstva v oblati La Rioja a kamenným mostom cez rieku Ebro, ktorým musia prejsť pútnici prichádzajúci do mesta. Ochutnávka vína. Presun do Zaragozy, ubytovanie.

 

7. deň: Raňajky, prehliadka Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši  renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica), v popoludňajších hodinách presun do Barcelony, ubytovanie.

8. deň:  Raňajky, podľa časových možností individuálne voľno, Transfer na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Štadión FC Barcelona  23,00 EUR ( štadión + múzeum 9:30 -19:30 )

Podmorské akvárium  20,00 EUR ( 9:30 – 21:30 )

Casa Batlló  21,50 EUR ( 9:00 – 21:00 )

Casa Milá – La Pedrera  16,50 EUR ( 9:00 – 20:00 )

 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení, pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov:  Španielske kráľovstvo        

Štátne zriadenie:  Konštitučná monarchia

Rozloha:  505 992 km2

Počet obyvateľov:  46 468 102 (údaj z roku 2016)

Hlavné mesto: Madrid

Jazyk:  kastílska španielčina (úradný jazyk), katalánčina (úradný jazyk v Katalánsku), galíjčina, baskičtina

Náboženstvo:  94 % Rímsko - katolícke, 6 % ostatné 

Mena:  EUR

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Podnebie Španielska je rovnako rozmanité ako jeho geografia. Zatiaľ čo na východe a južnom pobreží prevládajú slnečné dni s minimom zrážok a mierne zimy, vo vnútrozemí sú výkyvy v teplotách počas roka značné. Severné pobrežie sa vyznačuje vysokým počtom daždivých dní v roku. Priemerná teplota v zime je okolo 15 °C, v posledných rokoch kvôli klimatickým zmenám klesá i pod 5 °C, v letnom období teploty vystupujú až na 36 °C.

 

Priemerná teplota v Barcelone sa mesiaci august je 28°C.

BEZPEČNOSŤ

Všeobecne sa dá povedať, že Španielsko je relatívne bezpečnou krajinou. Napriek tomu treba počítať s určitou mierou všeobecnej kriminality (predovšetkým ide o vreckové krádeže). Taktiky sú rôzne kombinované a okrem bežného vreckárstva sú používané rôzne spôsoby odlákania pozornosti (predaj kvetín, "neúmyselné" zašpinenie odevu, atď.). Odporúčame obozretnosť, dôležité doklady nenosiť na jednom mieste, pasy, letenky a väčšie sumy peňazí uchovávať v hotelovom trezore. Pánom sa neodporúča nosiť peňaženku či dôležité dokumenty v zadných vreckách nohavíc. Dámam sa odporúčajú menšie kabelky, ktoré budú môcť mať  ľahšie pod kontrolou a nosiť vždy pred sebou.

 

ZDRAVIE

Lekárska starostlivosť v Španielsku je na kvalitatívne porovnateľnej úrovni ako v SR. Pre občanov Slovenska je nárok na lekárske ošetrenie v členských krajinách EÚ na základe Európskeho zdravotného preukazu, vydaného zdravotnou poisťovňou v SR. Pre cestujúcich sa odporúča uzavrieť pred cestou aj komerčné cestovné poistenie. Napriek poisteniu sa môže stať, že budete nútení za ošetrenie platiť v hotovosti, preto je potrebné uschovať si všetky potvrdenky o úhrade nákladov za ošetrenie a lieky. 

 

JEDLÁ A NÁPOJE

O Španielsku nemožno povedať, že by malo jedinú typickú kuchyňu. Môžeme hovoriť o regionálnych kuchyniach, akými sú katalánska, baskická, andalúzska alebo kastílska. Vo všeobecnosti sa používa veľa paradajok, paprík, olivového oleja, korenia a cesnaku. V prímorských oblastiach sa na stole objavuje veľa rýb a morských živočíchov, vo vnútrozemí prevláda bravčové mäso, ako aj hovädzie a hydina. Medzi najznámejšie špeciality patrí paella , pôvodom z Valencie - zmes ryže, morských plodov, zeleniny a rybieho vývaru, alebo ryže, rôznych druhov rýb,  mäsa, zeleniny a mäsového vývaru. Známa je tiež studená paradajková polievka gazpacho, pôvodom z Andalúzie, ktorá je v horúcich letných dňoch skvelým osviežením. Národným jedlom je tortilla - pečená omeleta zo zemiakov, vajec, cesnaku, petrženu a cibule. K vínu sa skvele hodí španielske tapas - akési jednohubky ponúkajúce nepreberné množstvo variant – môžu to byť olivy, klobáska, zelenina, syr, morské plody, rôzne druhy šalátov... Katalánci sú právom pyšní na prosté, avšak veľmi chutné Pa amb tomaquet. Jedná sa o opečený biely chlieb, ktorý je potrený cesnakom a rozdvojenou paradajkou (šťava sa nádherne vpije do pečiva) a zaliaty olivovým olejom a posolený morskou soľou. Deň každého Španiela začína silnou kávou a niečím drobným k zahryznutiu - môžu to byť chrumkavé bagety s typickou šunkou – jamón serrano, salámom – salami, klobáskou – chorizo, alebo fuet, či rôznymi druhmi syra, alebo sladké malé koláčiky – (croisant, ensaimada, madalena). Veľmi obľúbený je teplý sandwich – bocadillo s jemnou šunkou a plátkovým syrom – Bikini. Pokiaľ si budete objednávať kávu, zapamätajte si tri základné druhy: café con leche (veľká káva s mliekom), café solo (espreso), café cortado (menšia porcia kávy s teplým mliekom). Španieli sa chvália vynikajúcim vínom. Existuje tu na 40 vinárskych oblastí, ktoré sú prísne chránené a víno z nich nesie označenie D.O. (denominácíon de origen). Najznámejšia oblasť je jednoznačne Rioja a  El Penedés, odkiaľ pochádza skvelé víno, obľúbené je taktiež Cava – katalánske šampanské, ktoré sa vyrába "šampanskou metódou" – D.O.CAVA.

 

OTVÁRACIE HODINY OBCHODOV

Veľké supermarkety a nákupné centrá majú otvorené od 9:00/10:00 do 21:00/ 21:30 hod.,menšie obchody môžu mať počas popoludňajšej siesty zatvorené. - medzi 14:00 -16:30h

PREPITNÉ (propina)

Prepitné v reštauráciách sa dáva podľa uváženia a spokojnosti, cca 10 % z celkovej útraty.

ELEKTRINA

Elektrické napätie v Španielsku je  220 V.  Zásuvky sú štandardné.

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Španielska je treba vytočiť predvoľbu 0034 a následne kód mesta bez nuly.  Pri telefonovaní zo Španielska na Slovensko je treba vytočiť predvoľbu 00421 a následne rovnako kód mesta bez nuly. 

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Španielsku:

Tiesňová linka: 112       

 

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.